• 17 kwietnia, 2021

Najczęściej pytania

Dlaczego ludzie powinni zobaczyć Wystawę BODIES REVEALED?

Wystawa BODIES REVEALED jest największą i najbardziej szczegółową wystawą na temat ludzkiego ciała, jaka odbyła się w Polsce. Wystawa BODIES REVEALED zaprezentuje odwiedzającym kompletną anatomię ludzkiego ciała wraz ze szczegółowym spojrzeniem na wszystkie układy i systemy, dzięki którym żyjemy. Przez setki lat widok wnętrza ludzkiego ciała był dostępny jedynie dla wąskiej grupy lekarzy i naukowców.

Obecnie tajemnica zostanie odkryta przed wszystkimi odwiedzającymi naszą wystawę. Celem pokazania ludzkiej anatomii w tak niesamowity sposób jest zachęcenie młodych ludzi, aby zwracali większą uwagę na swoje zdrowie, jak też naukom przyrodniczym w ogóle.

Być może w niektórych młodych ludziach wystawa obudzi zainteresowanie studiami medycznymi. A na pewno zapozna wszystkich z pracą ich ciała oraz zasadami dbania o nie. Będzie można zajrzeć w głąb ludzkiego ciała i na własne oczy zobaczyć, jak ograniczają nasze ciało niewłaściwe nawyki, a jak chroni je zdrowy tryb życia.

Jak zorganizowane są galerie?

Każda z dwunastu części-galerii wystawy BODIES REVEALED poświęcona jest konkretnemu układowi ciała, zaczynając od układu kostnego, przez mięśniowy, nerwowy, krwionośny, oddechowy, pokarmowy, rozrodczy, a kończąc na spojrzeniu na ludzkie ciało w przyszłości. Ponadto jest również galeria poświęcona chronologicznemu rozwojowi od zarodka do płodu. Podczas wystawy odbędziesz niezapomnianą podróż po własnym ciele.

Ile eksponatów będzie można zobaczyć?

Wystawa obejmuje ponad 200 eksponatów całych ciał, oddzielnych narządów i układów.

Jak przygotowuje się ciała?

Wszystkie eksponaty poddano procesowi konserwacji polimerem. Ta innowacyjna technika trwale zachowuje ludzkie tkanki przy zastosowaniu płynnej gumy silikonowej, zatrzymuje naturalny proces rozkładu oraz pozwala na nieograniczenie długie badanie takich eksponatów.

Jak przebiega i jak długo trwa przygotowanie eksponatów na wystawę?

Wykwalifikowani i doświadczeni anatomowie najpierw pokrywają każdy eksponat środkami chemicznymi, które hamują dalszy rozkład. Następnie dokładnie go analizują, aby podkreślić określony narząd lub układ. Potem z eksponatów usuwa się wodę i zastępuje ją acetonem. Poprzez umieszczenie eksponatu w ciekłej mieszaninie silikonowej, znanej jako polimer, a następnie zamknięcie w komorze próżniowej wytwarza się gaz.

Aceton w postaci gazowej na poziomie komórkowym zostaje zastąpiony polimerem. Polimer silikonowy twardnieje, czego wynikiem jest suchy, bezzapachowy, dobrze zachowany eksponat, który nie zawiera żadnych trujących substancji chemicznych.

Czas przygotowania to od jednego tygodnia w przypadku niewielkiego narządu, do nawet roku w przypadku eksponatu całego ciała.

Dlaczego eksponaty znajdują się w różnych pozycjach?

Na wystawie BODIES REVEALED eksponaty całych ciał są układane tak, aby podkreślić ich właściwości fizjologiczne i to, jak pracują podczas zwykłych czynności. Np. w galerii mięśni można zapoznać się ze złożonością pracy ciała podczas uprawiania sportu.

Od jakiego wieku możliwy jest wstęp na wystawę BODIES REVEALED?

Wystawa jest przygotowana tak, aby nie szokowała i nie przerażała żadnego z odwiedzających. Zalecamy jednak, aby dzieci poniżej 10. roku życia zwiedzały wystawę z nauczycielem lub rodzicem, aby mogły jak najlepiej zrozumieć, co widzą i aby na ich indywidualne pytania odpowiedział ktoś, komu ufają. Młodsze dzieci są zafascynowane swoim ciałem. A zobaczenie na własne oczy serca, żołądka czy mięśni będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Czy wystawa BODIES REVEALED jest odpowiednia dla wycieczek szkolnych?

Tak, wystawa ta jest doskonałym źródłem wiedzy o anatomii, biologii i zdrowiu. Dzięki wystawie przed uczniami i studentami ożywa lekcja biologii i anatomii. Uczniowie połączą niepowtarzalne wrażenia ze zdobyciem wielu nowych informacji. Wystawa jest też odpowiednia dla studentów medycyny i innych dorosłych zajmujących się zdrowiem, wellness, leczeniem, masażem, akupunkturą, pielęgniarstwem, medycyną sportową, terapią oddechową i innymi dziedzinami związanymi z ludzkim ciałem.

Oczekujemy, że wystawę odwiedzi wiele grup szkolnych, dlatego konieczna jest wcześniejsza rezerwacja daty i godziny odwiedzin. Aby uzyskać więcej informacji i poznać harmonogram wycieczek, prosimy o kontakt z organizatorem.
Organizator wystawy
© Copyright 2013 Premier Exhibition | All Rights Reserved
Ochrona danych osobowych